Domisie – program dla dzieci. Za wielkim lasem, gdzieś daleko, chociaż może całkiem blisko, leży domisiowa kraina. W domku o numerze 5 mieszkają Amelka, Pysia i Bazyli. Niedaleko stoi domek Eryka. Za polaną z wielkim dębem mieszka Magda z kotami, a trochę na lewo od jej domu, za modrzewiowym laskiem, jest grota domisiowej wróżki.
Teofil ma swój dom na skraju lasu, niedaleko żabiego stawu. Ale rzadko w nim bywa, bo bardzo lubi podróże.

W tej krainie mieszkają nie tylko Domisie, ale różne, czasami dziwne, zwierzaki i przedmioty. Ma tutaj swój domek (numer 73) gadatliwa Sójka, a w stawie pływają trzy przemądrzałe żaby.

W domisiowym domku pod numerem 5 mieszkają: Poduszka — przytulanka, która boi się wciągawców i zaszafków oraz gadatliwy Czajnik, który — jak sam twierdzi — niczego się nie boi. Zobaczymy!

W domisiowym ogródku oprócz dostojnej (czasami) Pani Róży króluje Pan Kołatka, który próbuje czasami rozmawiać z chłopakami — domisiakami „jak Kołatka z Domisiem”. W płocie, obok innych kredek, stoją dwie kredki — gaduły. Ale tak naprawdę straszne gapy.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>