Majka Jeżowska to polska piosenkarka, znana przede wszystkim z tworzenia piosenek dla dzieci.

Majka Jeżowska to wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, autorka przebojów: „Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, „Margarita” i widowisk muzycznych – „Majkowe studio nagrań” , „Kochaj czworonogi”.

Ukończyła PSM I i II stopnia w Nowym Sączu, w klasie fortepianu i wychowania muzycznego. Studiowała wokalistykę w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Muzyki Rozrywkowej , w klasie Krystyny Prońko.Została odznaczona tytułami : Kawaler Orderu uśmiechu i Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u. Jest Członkiem Rady Fundacji Ronalda Mc Donalda ,wielką przyjaciółką i shomenką, specjalizującą się w tzw. muzyce „familijnej”.

Od wielu lat, na swoje żywiołowe koncerty przyciąga bardzo szeroką publiczność, a na jej przebojach „A ja wolę moją mamę”, „Wszystkie dzieci nasze są„, „Laleczka z saskiej porcelany” wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. W Radomiu, co roku / od 2006 r./ w kwietniu odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenek Majki „Rytm i melodia”. Imię M. Jeżowskiej noszą dwa przedszkola w Polsce/ w Jaworznie i w Zabrzu/ oraz Polska Szkoła w Exeter / Wlk. Brytania /.

Jej płyta „Kolorowe dzieci” zdobyła status Platynowej Płyty / 150 tys./, a „Zimowe obrazki” i „Kochaj czworonogi” status Złotych Płyt.

Kupić płyty Majki Jeżowskiej możesz tutaj:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>