Zespół Gawęda to reprezentacyjny Zespół Artystyczny Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) im. harcmistrzyni Barbary Kieruzalskiej.
Gawęda jest zespołem dziecięco-młodzieżowym który powstały 13 października 1952 r. w Domu Harcerza na Pradze. Wtedy to 24-letni instruktor wychowania artystycznego Andrzej Kieruzalski rozpoczął zajęcia z 30-osobową gromadką dzieci. Trzynastu wytrwałych zagrało pierwsze przedstawienie Gawędy „O Żaczku Szkolaczku i Sowizdrzale”.

Strona internetowa zespołu: http://www.gaweda.waw.pl/
Zapraszam do posłuchania: Piosenki Harcerskie

W ciągu prawie 65 lat istnienia „Gawęda” dała ponad 6000 przedstawień na całym świecie. Gościli między innymi w Stanach Zjednoczonych, na Kubie, w Japonii, na Tajwanie, w Australii. Tańczyli i śpiewali dla Jana Pawła II. Do chwili obecnej przez zespół przewinęło się ponad 16 000 dzieci i młodzieży.

Najwięcej piosenek powstało dzięki Wandzie Chotomskiej i Włodzimierzowi Korczowi. W Gawędzie śpiewali między innymi: Wojciech Mann, Aleksandra Woźniak, Marek Kościkiewicz (założyciel zespołu De Mono). Za wikipedia.pl

Piosenki Zespołu Gawęda:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>