Pomoc dla 15 letniej patriotki na wózek inwalidzki!

Karolina Buczkowska urodziła się w 2000 r., początkowo nic nie wskazywało na to, że jest chora. Niestety – w 10. miesiącu życia postawiona została diagnoza: cztero kończynowe porażenie dziecięce, wynikiem niedotlenienia podczas porodu. Teraz jako 15-latka porusza się na starym, zbyt małym już wózku inwalidzkim, który trzeba zastąpić nowym, odpowiadającym potrzebom rehabilitacji. Nie myśli jednak o chorobie – w jej sercu i myślach jest przede wszystkim Polska. Karolina jeździ do miejsc związanych z narodowymi Bohaterami, bierze udział w uroczystościach, propaguje pamięć o Żołnierzach Wyklętych, pisze wiersze i opowiadania o tematyce II wojny światowej, jest fanką serialu Czas Honoru. Na stronie Fundacji Pomagam – Wspieram prowadzona jest zbiórka pieniędzy na nowy wózek inwalidzki dla tej wspaniałej dziewczynki. Potrzeba 11 500 złotych.

 

W marcu 2013r. Karolina została poddana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach szczęśliwej operacji rizotomii /SDR, metodą mało znaną jeszcze w Polsce. Siedmiogodzinny zabieg spowodował pozbycie się spastyki, która to uniemożliwiała naukę chodu i przynosiła ogrom cierpienia. Od tamtej pory dziewczynka przechodzi intensywną rehabilitację i ćwiczenia, aby osiągnąć wymarzony cel – pierwsze samodzielne kroki.

Drobne ciało, wielkie serce

Mimo tego, że zmaga się z własnym ciałem, bardzo aktywnie bierze udział w patriotycznych uroczystościach. Ileż to dorosłych, w pełni sprawnych fizycznie osób nie znajduje czasu i chęci na propagowanie polskości? Dla Karolinki dbanie o polskie tradycje czy pamiętanie o Bohaterach to sprawy oczywiste. Jej rozwój intelektualny jest bardzo dobry – pisze wiersze i opowiadania, uwielbia czytać książki fantastyczne i o II wojnie światowej, uczy swoich rówieśników historii Polski, z zamiłowaniem ogląda Czasu Honoru a jej autorytetem są Żołnierze Wyklęci. Za kilka dni, 26 marca 2015 r. wybiera się do Lublina na pogrzeb Józefa Franczaka „Lalka” – ostatniego Żołnierza Niezłomnego…

 

Uczy się w II klasie Katolickiego Gimnazjum w Tarnobrzegu. Niestety z powodów zdrowotnych oraz niewłaściwego i niedobranego do schorzenia wózka inwalidzkiego, w którym siedziała średnio 7 godzin dziennie w szkole, zmuszona była od stycznia 2015r. pozostać w domu, teraz realizuje nauczanie indywidualne. Aby nie pogarszać skrzywienia kręgosłupa i umożliwić dalszą rehabilitację konieczny jest nowy wózek inwalidzki, a to wiąże sie z dużymi kosztami – 11 500 złotych.

Ty możesz pomóc!

1. Zbiórka pieniędzy na nowy wózek inwalidzki dla Karolinki prowadzona jest poprzez Fundację Pomagam-Wspieram:

Kliknij tutaj, aby wesprzeć finansowo zakup wózka!

2. Można również przekazać 1% podatku:

numer KRS 0000037904, cel szczegółowy: 1816 – Buczkowska Karolina

3. Przelew na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”:

Bank Pekao SA I O/Warszawa

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

tytułem

1816 Buczkowska Karolina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

(ważne, by nie zapomnieć wpisać tych wszystkich danych, łącznie z numerem 1816)

Tekst oraz zdjęcia za: http://wmeritum.pl/ wMeritum.pl nie posiada ani takich środków, ani popularności, która pozwoliłaby nam zebrać taką kwotę. Wierzymy jednak, że nasz portal posiada oddanych czytelników, którym los wspaniałej, młodej polskiej patriotki nie jest obojętny. Liczymy, że wśród Was znajdą się osoby, które są w stanie udzielić wsparcia finansowego lub wykorzystać swój talent czy znajomości, aby nagłośnić tę inicjatywę.

Potwierdzeniem tego, że warto walczyć i pomagać jest codzienny uśmiech Karolinki!

Kliknij tutaj, aby wesprzeć finansowo zakup wózka!

(431)

Pomoc dla 15 letniej patriotki na wózek inwalidzki!

| Pomagamy | 0 Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>